Zadowolenie z życia zarobkowej, postrzegane jest przez pryzmat wyników na stanowisku pracy.

Młodsi ludzie, są przekonani, że po zakończeniu edukacji praca będzie na nich czekać , niestety, tak nie jest. Naturalnie zatrudnienie czeka, ale dla doświadczonych w danym zawodzie lub dla niedoświadczonych za niską stawkę . Czasy , gdy dochodzenie do wiedzy było pewność znalezienia wysokiego wynagrodzenia, minęły , rynek nie potrzebują ludzi posiadających wiedzę teoretyczną, ale wyróżniających się osobowość , która przyczyni się wysokimi zyskami dla firmy.Kreatywność , przebojowość to walory zauważane przez prezesów firm, zatrudnienie dla takich rozpoczynających karierę odpornych na stres ludzi jest dostępne. Oczekiwania społeczeństwa, co do wymiaru wynagrodzenia za wykonane zadania podnoszą się, ludzie pragną osiągać wyższe dochody, bo ich ambicje są większe, chcą więcej posiadać i zagwarantować swojej domownikom dobre warunki życia . 

Satysfakcja z pracy jest ważne , odczuwanie uznania przez pracodawcy również , zgranie tych czynników z satysfakcjonującym pensją uważane jest za sukces zawodowy . Wyjazd z kraju w poszukiwaniu pracy jest ciągle uważany, jako jedna z alternatyw , jednak im więcej lat przybywa, tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Zajęcie, dzięki której człowiek może zapewnić sobie i rodzinie mieszkanie oraz godziwy byt ,  jest dostępne tylko dla niektórych . 

bästa dejtingsidorna

Stanowiska takie jak przedsiębiorca , pozwalają uzyskania dużych pieniędzy, ale praca taka wiąże się z z całym dniem spędzonym w pracy, życiem w stresie i przymusem poradzenia sobie coraz większym wymaganiom . Podchodzenie do obowiązków zawodowych, jako przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla pracownika ,  ale także dla przełożonego, nieprzynosząca zadowolenia praca to niezadowolony podwładny,  który jest mniej wydajny , ciągle zmęczony i zdenerwowany.